فرزند چهارم!

یا لطیف

دو سال پیش بود که خانم همسایه با گریه اومد خونمون و تعریف کرد که برای بار چهارم بارداره! اون هم بعد از سه بچه که آخریشون سال آخر دبیرستانه!

با التماس از مامانم میخواست یه راه حلی جلو پاش بذاره. میگفت از حرف مردم میترسم.

راست میگفت. یه زن حدودا سی و چند ساله قرار بود بعد از 3 بچه دوباره بچه دار بشه. مردم چی میگن؟؟

مرتب میگفت حالا چیکار کنم؟ آبروم!!!

مامانم کلی آرومش کرد و گفت: چی رو چیکار کنی؟ فقط شکر خدا... حتما یه حکمتی داره و ...

***

امروز بعد از دوسال تو ایستگاه اتوبوس همون خانم رو دیدم. با یه دختر کوچولوی بانمک و خوردنی. باورم نمیشد این بچه همون بچه ای باشه که مادرش دو سال پیش نقشه قتلش رو می کشید!

انقد که این مادر به این بچه محبت میکرد!

بهم گفت: این بچه خیلی اذیتم کرد! اما الان خیلی برای خودم و خانواده ام عزیزه. اون موقع که باردار بودم هرکس از فامیل و دوست و آشنا خبر بارداریم رو میشنید انگار که خبر مرگم رو بهشون داده باشن کلی اظهار تاسف و دلسوزی میکرد. ماه های اول راه کار های سقط رو  بهم میدادن. یه عده هم بهم سرکوفت میزدن. اما الان خداروشکر این بچه خیلی عزیزه. به زندگیم برکت داده!

***

خیلی برام جالب بود. مردمی که 20 ساله که همه جا شعار "فرزند کمتر، زندگی بهتر" رو تو مغزشون فرو کردن و الان خبر بارداری چهارم یه زن رو هم ردیف خبر مرگش قرار میدن چطور میتونن به توصیه رهبرشون مبنی بر ازدیاد نسل عمل کنن؟

***

یکی از اساتید عزیزم که مبلغ دینی هستن و برای تبلیغ به عربستان و کشورهای دیگه سفر میکنن تعریف میکردن که توی عربستان در حال مناظره و بحث و گفتگو با یه وهابی بودم که یک هو برای اون وهابی خبر آوردن که فرزند سی و هشتمت (از زن چهارم) به دنیا اومد!

میگفت اون وهابی به قدری خوشحال شد که مرتب می خندید و به من میگفت: تا 10-20 سال دیگه کلک همه شیعه ها کنده است!

و راست هم میگفت.

جمعیت شیعه ها روز به روز داره کمتر میشه و همه شون خوابن و نمیخوان بفهمن که این یعنی چی!

البته نه...

همشون خواب نیستن.

یه پیر و مرشدی دارن که بیداره... همون مرشدی که در دیدار با مردم در بجنورد (خراسان شمالی) با صدای بلند گفت: من از امام زمان (عج) بخاطر سیاست فرزند کمتر عذرخواهی میکنم....

"یکى از خطاهائى که خود ما کردیم - بنده خودم هم در این خطا سهیمم - این مسئله‌ى تحدید نسل از اواسط دهه‌ى 70 به این طرف باید متوقف میشد. البته اوّلى که سیاست تحدید نسل اتخاذ شد، خوب بود، لازم بود، لیکن از اواسط دهه‌ى 70 باید متوقف میشد. این را متوقف نکردیم؛ این اشتباه بود. عرض کردم؛ مسئولین کشور در این اشتباه سهیمند، خود بنده‌ى حقیر هم در این اشتباه سهیمم. این را خداى متعال و تاریخ باید بر ما ببخشد. نسل جوان را باید حفظ کرد. با این روند کنونى اگر ما پیش برویم - من چندى پیش هم در ماه رمضان در سخنرانى گفتم - کشور پیر خواهد شد. خانواده‌ها، جوانها باید تولید مثل را زیاد کنند؛ نسل را افزایش دهند. این محدود کردن فرزندان در خانه‌ها، به این شکلى که امروز هست، خطاست"

 

بیانات آقا را در این زمنیه از اینجا بخوانید.

حق مدد.

/ 0 نظر / 30 بازدید